BEST 45HW7DEL4R625RQE12V Fail Safe 12V Electrified Mortise Lock 4 Knob R Rose Request to Exit Bright Chrome
BEST
Write a Review
SKU:
45HW7DEL4R625RQE12V
Descriptions
TypeTitleURL
Video: 40H Mortise Lock Installationhttps://www.youtube.com/watch?v=VZA7FpeR8cQ
40H Series Service Manualhttps://marketing-assets.seclock.com/image/upload/40H-Series-Service-Manual
videos40H Series Videohttps://www.youtube.com/watch?v=kZDJ4kxcXls
Specifications
Brand:
BEST
Uid:
BES10045HW7DEL4R625RQE12V
Url Title:
45hw7del4r625rqe12v
Title:
45HW7DEL4R625RQE12V BEST Electric Lock
Type:
Electric Locks
Sub Type:
Electric Mortise Lock
Manufacturer:
Series:
45HW Series Electromechanical Mortise Locks
Last Modified:
2025-02-12T14:30:13+00:00
Last Pricing:
2025-02-04T05:00:00+00:00
Msrp:
Finish:
625/US26
Finish Description:
Bright Chrome
Grade:
Grade 1
Popularity:
9
Pack Weight:
6.4 lbs.
Pack Length:
11.5"
Pack Width:
9.75"
Pack Height:
3"
Pack Volume:
336.38 in³